Które pokarmy clean vision sposób użycia do jedzenia i unikania, aby pomóc w leczeniu i zapobieganie stosom

Które pokarmy clean vision sposób użycia do jedzenia i unikania, aby pomóc w leczeniu i zapobieganie stosom

Jedzenie zdrowej diety bogatej w Whole Fibre Whole Foods może pomóc złagodzić objawy hemoroidów lub stosy.

Hemoroidy lub stosy odnoszą się do stanów zapalnych, spuchniętych żył otaczających odbytu lub w dolnej odbytnicy, gdzie odpady zbierają się, zanim przejdą jako stołek.

Istnieją dwa rodzaje hemoroidów: zewnętrzne hemoroidy, które utworzają Skóra w pobliżu odbytu i wewnętrznych hemoroidów, które tworzą się w odbycie i dolnej podszewce odbytnicy.

Według National Institute of Diabetes and Digestive and Nerwe Diseases (NIDDK), 1 na 20 osób mieszkających w Stanach Zjednoczonych doświadczyć hemoroidów. Około 50% dorosłych w wieku powyżej 50 lat poradzi sobie w pewnym momencie z hemoroidami.

To, co osoba je, może pomóc złagodzić objawy hemoroidów.

Ten artykuł zawiera najlepszy wysoki poziom Pokarmy błonnikowe, które pomogą z hemoroidami i których żywność należy unikać. Zapewnia dodatkowe wskazówki dotyczące leczenia i zapobiegania hemoroidom.

w jaki sposób dieta może pomóc

Jedzenie większej ilości błonnika, niskiego tłuszczu, całej żywności często może zmniejszyć lub zapobiegać objawom hemoroidów.

To dlatego, że błonnik wydaje się:

 • Zwiększając masę kału, zmniejszając odchody czasu w okrężnicy (czas tranzytu okrężnicy)
 • Zwiększanie wody Zatrzymanie w okrężnicy, co skutkuje bardziej miękkimi stołkami, które przechodzą łatwiej
 • zmniejszają poziomy pH w okrężnicy, co również skraca czas tranzytu okrężnicy lub czas potrzebny do przejścia przez jedzeń

Według wytycznych dietetycznych 2015–2020 dla Amerykanów większość ludzi powinna dążyć do uzyskania 14 gramów (g) błonnika za każde 1000 spożywanych kalorii.

Które pokarmy do jedzenia

Wiele pokarmów zawiera błonnik, ale niektóre z najlepszych potraw do jedzenia, aby pomóc w stosach:

1. Bran pszenicy i rozdrobniona pszenica

Tylko 1/3–1/4 szklanki o wysokim włóknie, gotowe do spożycia płatków otrębowych między 9,1-14,3 g błonnika.

1–1/4 szklanki rozdrobnionego, gotowego do spożycia płatków pszenicy zawierają między 5–9 g włókna.

otręby pszenicy i rozdrobnionej pszenicy zawierają nierozpuszczalne włókno, dając stołek luz i ułatwianie przekazywaniu.

2. Śliwki

śliwki są suszoną śliwką. Duszone lub suszone śliwki są bogate w błonnik. Tylko pół szklanki duszonych śliwek zawiera około 3,8 g błonnika.

Suszone śliwki mogą również pomóc w pełnym uczuciu żołądka, co oznacza, że ​​osoba nie będzie musiała tak często jeść. Może to pomóc zmniejszyć zarówno zaparcia, jak i otyłość, co może być czynnikiem ryzyka hemoroidów, zgodnie ze starszym artykułem z 2009 roku. Związki

w śliwkach zwanych fenolami mogą również działać jako środek przeciwbakteryjny w układzie żołądkowo -jelitowym, zmniejszając ryzyko zakażenia.

3. Jabłka

Według artykułu na 2020 r. Jabłka są doskonałym źródłem błonnika pokarmowego.

Średnie jabłko ze skórą zawiera około 4,4 g błonnika, co czyni je wśród najbardziej bogatych w włókno owoc Trawienie i pomoc w kale zbiorczej, co powoduje efekt przeczyszczający.

4. Gruszki

są niezwykle wysokie w błonnikach i innych związkach, które mogą przynieść korzyści osobom z hemoroidami. Gruszka ze skórą może zawierać około 6 g błonnika. Gruszki zawierają również fruktozę, która może działać jako naturalny środek przeczyszczający.

5. Jęczmień

jęczmień jest bogaty w błonnik zwany β-glukanem, który rozkłada się i tworzy lepki żel w okrężnicy i zmiękcza stołek. Badania pokazują również, że spożywanie jęczmienia może pomóc utrzymać dobre zdrowie okrężnicy.

6. Kukurydza

Jedna szklanka gotowanej słodkiej kukurydzy zawiera około 4,2 g błonnika. Ludzie używają kukurydzy jako lekarstwa na hemoroidy od czasów starożytnych.

Prawdopodobnie dlatego, że oprócz włókna kukurydza zawiera również silne przeciwutleniacze, które zapobiegają uszkodzeniu komórkowym z wolnych rodników i innych związków, które mogą pomóc zmniejszyć ból.

Jedna szklanka gotowanej owsianej zawiera wokół siebie wokół 4 g błonnika. A błonnik w owsie może być w stanie poprawić zdrowie jelit. Pomaga również zmiękczyć stołek, ułatwiając przechodzenie i zmniejszenie ryzyka naprężenia.

8. Soczewicy

impulsy, takie jak soczewica, ciecierzyca, fasola limu i dzielona, ​​należą do najlepszych źródeł włókien. Jedna filiżanka gotowanych soczewicy zawiera około 15,6 g błonnika.

i niektóre badania pokazują, że spożywanie zielonych soczewicy prowadzi do znacznego wzrostu masy stołka i skraca czas spędzany w okrężnicy.

9. Chleb pełnoziarnisty, makaron i zbóż

nieprzetworzone lub lekko przetworzone produkty pełnoziarniste są bogate w nierozpuszczalne włókno, co zwiększa masę kału i czas tranzytu okrężnicy.

dla dodanego uderzenia włókien, Wybierz produkty pełnoziarniste z orzechami i nasionami.

10. Berries

Berries, takie jak maliny, jeżyny i truskawki, mają wysoki stosunek skór do flezy, co oznacza, że ​​zawierają dużo błonnika na porcję. 100 g porcji malin zawiera około 6,5 g błonnika.

Jagody zawierają również dużo wody, co pomaga zmiękczyć stolce i utrzymać płynnie układ trawienny. Zawierają również fruktozę, która ma naturalny efekt środkowy.

11. Krisachokes

Niektóre tradycyjne systemy medycyny wykorzystują karczochy i odmiany oset (które są krewami karczocha) do leczenia hemoroidów. Prawdopodobnym powodem tego jest ich wysoka zawartość błonnika. Jeden gotowany, średniej wielkości karczoch zawiera około 10,3 g błonnika.

12. Słodkie ziemniaki i ziemniaki

Zgodnie z wytycznymi dietetycznymi na lata 2015–2020 dla Amerykanów, jedna średniej wielkości upieczona ziemniaka ze skórą zawiera 3,8 g błonnika. Jeden średniej wielkości ziemniaka pieczony również ze skórą zawiera około 3,6 gramów błonnika.

Ziemniaki i słodkie ziemniaki zawierają zarówno rozpuszczalne, jak i nierozpuszczalne włókno. Niektóre badania wykazały również, że błonnik ze słodkich ziemniaków wydaje się również mieć silniejszy efekt przeczyszczający niż inne warzywa.

13. Brokuły

Jedna szklanka gotowanych brokułów zawiera około 5,1 g błonnika.

Brokuły zawierają również związek zwany sulforafanem, który może pomóc poprawić trawienie i chronić jelita.

W badaniu z 2017 r. Jedząc 20 g surowych kiełków brokułów dziennie przez 4 tygodnie złagodzone objawy objawów z zaparcia i doprowadziły do ​​szybszych ruchów jelit, zmniejszając ryzyko obciążenia.

14. Pomidory

pomidory zawierają błonnik i wodę, które mogą zarówno złagodzić zaparcia, jak i ułatwić przechodzenie stołka.

Pomidory zawierają również naringeninę, naturalny przeciwutleniacz, który naukowcy wykazali przeczyszczającym wpływem na niektóre formy zaparć.

15. Owoce cytrusowe

Wewnętrzna skóra, która pokrywa mięso owoców cytrusowych, takich jak cytryny, pomarańcze i grejpfruty, zawiera dużo błonnika.

Podobnie jak pomidory, owoce cytrusowe zawierają również ningenininę , związek, który ma działanie laksacyjne. Zawierają również dużo wody, co pomaga ułatwić zaparcia i zmiękczać stolce.

16. Kiwi

Według Fooddata Central, 100 g porcji Kiwifruit ma około 3 g błonnika i dużo wody.

Badania pokazują również, że konsumpcja kiwifrutu może działać jako środka przeczyszczająca, zwiększać to, jak często i łatwo przechodzi stołek oraz zwiększać masę kału, co skraca czas tranzytu okrężnicy.

Kiwifruits zawierają również enzym zyaktynazę, która może również pomóc ułatwić zaparcia poprzez poprawę trawienia.

17. Fasola

Podobnie jak groszek i inne impulsy, suszona fasola jest niezwykle wysoka w błonniku. Zgodnie z wytycznymi dietetycznymi na lata 2015–2020 dla Amerykanów, zaledwie pół szklanki gotowanej fasoli granatowej zawiera 9,6 g błonnika, a pół szklanki fasoli nerkowej zawiera około 5,7 g błonnika.

które potrawy, aby uniknąć

Przetworzona żywność i osoby bogate w tłuszcze, cukier lub wyrafinowane węglowodany mogą również zwiększyć ryzyko warunków powodujących hemoroidy, zwłaszcza zaparcia.

Aby zmniejszyć objawy hemoroidów lub ryzyko ich rozwoju, osoba może spróbować uniknąć:

 • Smażone i słone jedzenie
 • packaged snacks
 • full-fat dairy products
 • prepared or heavily processed foods
 • red meat
 • candies and chocolates
 • Soda, napoje sportowe, napoje energetyczne i kawy z dodatkiem mleka, cukru lub śmietany
 • Alkohol
 • Nadmierne spożycie kofeiny

Dodatkowe Wskazówki dotyczące leczenia i zapobiegania stosom

Kilka środków w domu i nawyków stylu życia może pomóc w leczeniu hemoroidów lub zmniejszenia ryzyka ich rozwoju, takich jak:

 • Za pomocą nadmiernego- Kremy hemoroidalne lub czopki (OTC) (leki włożone do odbytnicy) przez około 1 tydzień przed rozmową z pracownikiem służby zdrowia
 • Za pomocą środków przeczyszczających OTC lub zmiękczających stolców
 • Unikanie ciężkich podnoszenia Obiekty, jeśli to możliwe i podnoszenie z kolanami
 • Próbując uniknąć napięcia podczas ruchów jelit, trzymaj w ruchach jelit lub zbyt długo siedząc w toalecie
 • Utrzymanie przez wodę pitną, sokami owocowymi, przezroczystymi zupami lub innymi płynami, które mogą pomóc błonnikowi z produkcji produkcji lepiej
 • Leki przeciwbólowe OTC
 • Biorąc kąpiel Sitz, siedząc w kąpieli ciepłej wody, kilkakrotnie dziennie
 • Utrzymując masę ciała w zalecanym zdrowym zakresie
 • Unikanie Posiadanie stosunku analnego
 • Dostarczanie wystarczającej ilości ćwiczeń

Podsumowanie

Jedzenie pokarmów wysoko w błonnikach, takich jak impulsy (fasola, soczewica, ciecierzyca), całość), całość Owoce i warzywa, o wysokim stosunku skóry do flezy i zawartości wody oraz pełnoziarnistości, mogą pomóc w złagodzeniu objawów hemoroidów i zapobiegania im.

Osoba powinna stopniowo zwiększać spożycie błonnika pokarmowego, aby zmniejszyć ryzyko skutków ubocznych, takich jak gaz i wzdęcia.

Ludzie powinni porozmawiać z lekarzem na temat ciężkich lub bardzo dużych hemoroidów lub tych, które nie poprawiają się w przypadku opieki domowej i zmianami dietetycznymi po tygodniu lub dwóch.

 • Odżywianie / Diet
 • Otyłość/ utrata masy ciała/ sprawność sprawności

Wiadomości medyczne mają dziś ścisłe wytyczne dotyczące pozyskiwania i czerpią tylko z recenzowanych badań, akademickich instytucji badawczych oraz czasopism medycznych i stowarzyszeń. Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła – w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki – a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając nasze Polityka redakcyjna.

 • Idehen, E. i in. (2017). Bioaktywne fitochemikalia w jęczmieniu.

Contents

admin